top of page

Resultater

Alle prøvearrangører skal sende resultater til jaktkomiteen ved Beate Eikesæth:

  • E-post til beikesa@online.no eller

  • Papir-post til:   Ungarsk Vizsla i Norge v/Beate Eikesæth, Louises gate 4 C, 0168 Oslo

 

Her finner du resultater fra årets prøver og utstillinger for klubbens medlemmer. Resultater fra tidligere år finner du i pdf-dokumenter i lenkene under. Hvis du har deltatt på noe med din vizsla, så send gjerne resultatet selv direkte til nettsidens redaktør Sissel Jerve på e-post sjerve@gmail.com.

Kåringen av Årets hunder finner du på egen side.

Resultater 2022 -- Resultater 2021 -- Resultater 2020 --  Resultater 2019 -- Resultater 2018 -- Resultater 2017 -- Resultater 2016 -- Resultater 2015 -- Resultater 2014 -- Resultater 2013 -- Resultater 2012 -- Resultater 2011 -- Resultater 2010 -- Resultater 2009 -- Resultater 2008 -- Resultater 2007

Resultater 2023

Forusprøven, lavlandsprøve i regi av Rogaland fuglehund, 3/12-23

Dommer: 

Westernheide (von Der) Blondie - NO67208/21, eier og fører Bjørg Vaage, Stavanger, oppdretter Sonja Bielefeldt, Oltedal

Resultat: 3AK

Nordisk eksteriørutstilling i regi av Norsk Kennel Klub, Sandefjord, 25/11-23

Kritikkene kan leses hos NKK

Dommer: Wenche Eikeseth, Norge

Korthår

Åpen klasse - hannhund

Lovizsla Edward, SE32850/2019, eier Tonje Sunne Jensen, Kongsberg, oppdretter Sofia Müller, Sverige
Resultat: Exc.AK 1.AKK CK 2.BHK Res. Nordic Cert

Junior klasse - tispe

Jaani vom Dreyer Wittsand - VDH23-UK-7572, eier Maike Bjørge, Skien, oppdretter Daniela Marks, Tyskland

Resultat: VG.JK 1.JKK

Haugalandsprøven, skogsfuglprøve i regi av Haugesund og omegn JFF, 19/11-23

Dommer: 

Westernheide (von Der) Blondie - NO67208/21, eier og fører Bjørg Vaage, Stavanger, oppdretter Sonja Bielefeldt, Oltedal

Resultat: 3AK

 

Valpeshow i regi av Odal Hundeklubb, Disenå, 15/10-23

Kritikken kan leses hos NKK

Dommer: Sven-Olov Gustavsson, Norge

Korthår

Tisper 4-6 mnd

Dreampoint Sweden Superbia - SE32686/2023, eier Sissel Jerve, Oslo oppdretter Marie Morell, Sverige

Resultat: 1BTK HP BIR BIG3

Markprøve i regi av Dansk Vizsla Klub, 14/10-23

Dommer: Per Stouby, Danmark

Unghundklasse

Westernheide (von Der) Blondie - NO67208/21, eier og fører Bjørg Vaage, Stavanger, oppdretter Sonja Bielefeldt, Oltedal

Resultat: 1UK

Valpeshow i regi av Odal Hundeklubb, Disenå, 14/10-23

Kritikken kan leses hos NKK

Dommer: Anniken Holtnæs, Norge

Korthår

Tisper 4-6 mnd

Dreampoint Sweden Superbia - SE32686/2023, eier Sissel Jerve, Oslo oppdretter Marie Morell, Sverige

Resultat: 1BTK HP BIR BIG3

Valpeshow i regi av Norsk Kennel Klub Ungdom, Drammen, 1/10-23

Kritikkene kan leses hos NKK

Dommer: Linda Kjeksrud, Norge

Korthår

Tisper - 4-6 mnd

Dreampoint Sweden Superbia - SE32686/2023, eier Sissel Jerve, Oslo oppdretter Marie Morell, Sverige

Resultat: 1BTK HP BIR BIG1

Tisper - 6-9 mnd

Jaani vom Dreyer Wittsand - VDH23-UK-7572, eier Maike Bjørge, Skien, oppdretter Daniela Marks, Tyskland

Resultat: 1BTK

Midtukeprøven - Høyfjellsprøve i regi av Sør Varanger JFF v/fuglehundutvalget, Sør-Varanger, 6/9-23

Madarasz Vita - SE24787/2018, eier og fører - NO67208/21, eier og fører Jonas Aronsen, Vadsø, oppdretter Kristina Pettersson og Malin Liljeholm, Sverige

Resultat: 3AK

 

Pasvikprøven - Skogsfuglprøve i regi av Sør Varanger JFF v/fuglehundutvalget, Pasvikdalen, 20/8-23

Madarasz Vita - SE24787/2018, eier og fører - NO67208/21, eier og fører Jonas Aronsen, Vadsø, oppdretter Kristina Pettersson og Malin Liljeholm, Sverige

Resultat: 3AK

 

Pasvikprøven - Skogsfuglprøve i regi av Sør Varanger JFF v/fuglehundutvalget, Pasvikdalen, 19/8-23

Madarasz Vita - SE24787/2018, eier og fører - NO67208/21, eier og fører Jonas Aronsen, Vadsø, oppdretter Kristina Pettersson og Malin Liljeholm, Sverige

Resultat: 3AK

Horveprøven Apportprøve i regi av Norsk Vorstehhundklubb Rogaland, 2/7-23

Unghund klasse

Dommere:

Westernheide (von Der) Blondie - NO67208/21, eier og fører Bjørg Vaage, Stavanger, oppdretter Sonja Bielefeldt, Oltedal

Resultat:

VANN:

SØK:

Totalt  poeng og 3UK

Åpen klasse

Dommere: 

N UCH NV-22 N BS CHN UCH NV-22 Zoldmali Norma - JR70665MVO, eier og fører Sonja Bielefeldt, Oltedal, oppdretter Zsofia Miczek, Ungarn

Resultat:
VANN: 

SØK: 
SPOR: 
Totalt  poeng og 1AK

Apportprøve i regi av Hedmark og Oppland Fuglehundklubb, Malungen, 2/7-23

Unghund klasse

Dommere: 

Melodyhouse Timea, RKF628888, eier og fører Evgenia Lynum, oppdretter O.YU Pilipenko, Russland

Resultat:

VANN: 9 p

SØK: 10 p

Totalt 19 poeng og 1UK

 

Apportprøve i regi av Vestfold Fuglehundklubb, Svelvik, 1/7-23

Unghund klasse

Dommere: 

Melodyhouse Timea, RKF628888, eier og fører Evgenia Lynum, oppdretter O.YU Pilipenko, Russland

Resultat:

VANN: 

SØK: 

Totalt  poeng og 2UK

 

Åpen klasse

Dommere: Arild Walter Hansen og Rune O. Brenna

Speldraget's Karamell, NO39718/19, eier og fører Sissel Jerve, Oslo, oppdretter Monica Hauan og Jan Egil Smuk, Jarfjord

Resultat:
VANN: 8
 p
SØK: 9 
p
SPOR: 9 p
Totalt 26 poeng og 1AK

Horveprøven Apportprøve i regi av Norsk Vorstehhundklubb Rogaland, 1/7-23

Unghund klasse

Dommere:

Westernheide (von Der) Blondie - NO67208/21, eier og fører Bjørg Vaage, Stavanger, oppdretter Sonja Bielefeldt, Oltedal

Resultat:

VANN:

SØK:

Totalt  poeng og 3UK

Åpen klasse

Dommere: 

N UCH NV-22 N BS CHN UCH NV-22 Zoldmali Norma - JR70665MVO, eier og fører Sonja Bielefeldt, Oltedal, oppdretter Zsofia Miczek, Ungarn

Resultat:
VANN: 9
 p
SØK: 9 
p
SPOR: 7 p
Total
t 25 poeng og 2AK

Apportprøve i regi av Sør-Varanger JFF, 25/6-23

Åpen klasse

Dommer: Ove Myhre

Speldraget's G-KrispieNO33382/15, eier og fører Monica Hauan, Jarfjord, oppdrettere Monica Hauan og Jan Egil Smuk, Jarfjord

Resultat:

VANN: 10 p

SØK: 7 p

SPOR: 10 p

Totalt 27 poeng og 2AK

Apportprøve i regi av Norsk Vorstehhundklubb Vestfold/Telemark, 25/6-23

Unghund klasse

Dommere: Rune O. Brenna og Eva Kulstadvik

Melodyhouse Timea, RKF628888, eier Evgenia Lynum, oppdretter O.YU Pilipenko, Russland

Resultat:

VANN: 8 p

SØK: 7 p

Totalt 15 poeng og 2UK

Åpen klasse

Dommere: Arild Walter Hansen og Rune O. Brenna

Fifi - NO47080/16, eier og fører Frøydis Røtter, Lier, oppdretter Per Ivar Sørensen, Sortland

Resultat:
VANN: 10
 p
SØK: 10 
p
SPOR: 9 p
Totalt 29 poeng og 1AK

Apportprøve i regi av Norsk Vorstehhundklubb Vestfold/Telemark, 24/6-23

Dommere: Arild Walter Hansen og Rune O. Brenna

Åpen klasse

Fifi - NO47080/16, eier og fører Frøydis Røtter, Lier, oppdretter Per Ivar Sørensen, Sortland

Resultat:
VANN: 9 p
SØK: 10 
p
SPOR: 9 p

Totalt 28 poeng og 1AK

 

Nairobi Magyar Tim - PKRVII19540, eier og fører Natalie Røed, Hakadal, oppdretter Lidia Michalak, Polen

Resultat:

VANN: 5 p

SØK: 7 p

SPOR: 8 p

Totalt 20 poeng og 3AK

Spesialutstilling i regi av Ungarsk Vizsla i Norge, Hovdetun Gjøvik, 11/6-23

Dommer: Svein Nordang, Norge

Alle kritikkene kan leses på nettsidene til Norsk Kennel Klub

KORTHÅR

Åpen klasse - hannhund

​Madarasz Öröm Mester - SE58896/2019, eier Joachim Espe, Ås, oppdretter Pettersson Kristina/Liljeholm Malin, Sverige

Resultat: VG.AK 1.AKK

Veteran klasse - hannhund

Magasparti Rutinos Fila - METMV44/14, eier Jan Jernes, Rådal, oppdretter Anna Marmarosi, Ungarn

Resultat: VG.VTK 1.VTKK

Unghund klasse tispe

Melodyhouse Timea, RKF628888, eier Evgenia Lynum, oppdretter O.YU Pilipenko, Russland

Resultat: Exc.UK 1.UKK

 

Madarasz Bella - SE46469/2021, eier Rolf Norstrøm, Heradsbygd, oppdretter Kristina Pettersson og Malin Liljeholm, Sverige

Resultat: VG.JK 2.UKK​

​Åpen klasse - tispe

Bellatrix, NO51209/19, eier og oppdretter Marianne Steinsrud, Gjøvik

Resultat: Exc.AK 4.AKK

Magasparti Rutinos Vezuv - METMV3832/20, eier Jan Jernes, Bergen, oppdretter Anna Marmarosi, Ungarn

Resultat: Exc.AK 2.AKK CK 2.BTK

Nairobi Magyar Tim - PKRVII19540, eier Natalie Røed, Hakadal, oppdretter Lidia Michalak, Polen

Resultat: 0.AK (på grunn av manglende tann)

Magasparti Rutinos Uccu-Thelma - METMV3718/20, eier Pelle Sneen, Billingstad, oppdretter Anna Marmarosi, Ungarn

Resultat: Exc.AK 1.AKK CK 1.BTK BIR BIS

Mrs Hyde maple's Ruma - DK11075/2021, eier Rachel Troye, Oslo, oppdretter Michelle Hyde Jørgensen, Danmark

Resultat: Exc.AK 3.AKK

​Valper

Tisper - 4-6 mnd

Jaani vom Dreyer Wittsand - VDH23-UK-7572, eier Maike Bjørge, Skien, oppdretter Daniela Marks, Tyskland

Resultat: HP BIR BIS

Bjerkeskogens Narutho - NO32783/23, eier Henning Sunde, Siggerud, oppdretter Ander Henry Bjerke , Åmot

Resultat: HP

STRIHÅR

Åpen klasse - tispe

Zöldmali-Hunter Gilice - METDSZMV1301/21, eier Gidske Kvasnes Resivaag, Moelv, oppdretter Pap laszlo Csaba, Ungarn

Resultat: Exc.AK 1.AKK CK 2.BTK

Brukshund klasse - tispe

N UCH NV-22 Zoldmali Norma - JR70665MVO, eier Sonja Bielefeldt, Oltedal, oppdretter Zsofia Miczek, Ungarn

Resultat: Exc.CHK 1.CHKK CK 1.BTK BIR BIS2

Apportprøve i regi av Norsk Vorstehhundklubb Oslo/Akershus, 3/6-23

Dommer: Pål Andrew Andersen

Åpen klasse

Nairobi Magyar Tim - PKRVII19540, eier Natalie Røed, Hakadal, oppdretter Lidia Michalak, Polen

Resultat:

VANN: 9 p

SØK: 4 p

SPOR: 10 p

Totalt 23 poeng og 3AK

Apportprøve i regi av Norsk Vorstehhundklubb Innlandet, 29/5-23

Unghund klasse

Dommer: Ove Myhre

Madarasz Bella - SE46469/2021, eier Rolf Norstrøm og fører Laila Næsseth, Heradsbygd, oppdretter Kristina Pettersson og Malin Liljeholm, Sverige

Resultat:

VANN: 10 p

SØK: 10 p

Totalt 20 poeng og 1UK

Apportprøve i regi av Norsk Vorstehhundklubb Innlandet, 27/5-23

Unghund klasse

Dommer: Ove Myhre

Madarasz Bella - SE46469/2021, eier Rolf Norstrøm og fører Laila Næsseth, Heradsbygd, oppdretter Kristina Pettersson og Malin Liljeholm, Sverige

Resultat:

VANN: 10 p

SØK: 10 p

Totalt 20 poeng og 1UK

Åpen klasse

Dommere: Morten Andersen og Bjørn Sandvik

Fifi - NO47080/16, eier og fører Frøydis Røtter, Lier, oppdretter Per Ivar Sørensen, Sortland

Resultat:
VANN: 9 p
SØK: 8 
p
SPOR: 9 p
Totalt 26 poeng og 1AK

Fellesutstillingen, i regi av Norsk Engelsksetter klubb, Hvaltjern, 6/5-23

Dommer: Arne Foss, Norge

Kritikkene kan leses på nettsidene til Norsk Kennel Klub

Åpen klasse tispe

Speldraget's Karamell, NO39718/19, eier Sissel Jerve, Oslo, oppdretter Monica Hauan og Jan Egil Smuk, Jarfjord

Resultat: Good

Junior klasse tispe

Melodyhouse Timea, RKF628888, eier Evgenia Lynum, oppdretter O.YU Pilipenko, Russland

Resultat: Very good

 

Internasjonal utstilling i regi av Norsk kennel klub, Bø, 18/3-23

Dommer: Arne Foss, Norge

Kritikkene kan leses på nettsidene til Norsk Kennel Klub

Junior klasse - hannhund

Flintelvas Alfonse - NO41161/22, eier Signe Versto, Vinje, oppdretter Bernhardsen Torbjørn/ Aronsen Jonas, Vadsø

Resultat: Exc.JK 2.JKK

 

Bjerkeskogens Cinnamon Snorre - NO30818/22, eier Kronenberg, Wera Nadina Maria, Skollenborg, oppdretter Bjerke Anders Henry, Åmot

Resultat: Exc.JK 1.JKK

Åpen klasse hannhund

Madarasz Aszkór - SE39070/2020, eier Frydenberg, Øyvind, Kongsberg, oppdretter Pettersson, Kristina/ Lliljeholm, Malin, Sverige

Resultat: VG.AK 1.AKK

 

Junior klasse tispe

Melodyhouse Timea, RKF628888, eier Evgenia Lynum, oppdretter O.YU Pilipenko, Russland

Resultat: VG.JK 1.JKK

  

Utstilling i regi av Østfold fuglehundklubb, Kalnes, 12/2-23

Dommer: Arnstein Hagen, Norge

Kritikken kan leses på nettsidene til Norsk Kennel Klub

Junior klasse tispe

Melodyhouse Timea, RKF628888, eier Evgenia Lynum, oppdretter O.YU Pilipenko, Russland

Resultat: Exc.JK 1.JKK

Utstilling i regi av Hedmark og Oppland Fuglehundklubb, Gjøvik, 5/2-23

Dommer: Birte Wold Myhre, Norge

Kritikken kan leses på nettsidene til Norsk Kennel Klub

Unghund klasse tispe

Madarasz Bella - SE46469/2021, eier Rolf Norstrøm, Heradsbygd, oppdretter Kristina Pettersson og Malin Liljeholm, Sverige

Resultat: VG.UK 1.UKK

 

Utstilling i regi av Norsk pointerklubb, Os, 21/1-23

Dommer: Vidar Grundetjern, Norge

Kritikken kan leses på nettsidene til Norsk Kennel Klub

Åpen klasse - tispe

Magasparti Rutinos Vezuv, METMV3832/20, eier Jan Jernes, Rådal, oppdretter Anna Marmarosi, Ungarn

Resultat: Exc.AK 1.AKK CK 1.BTK BIR

bottom of page