Resultater

Alle prøve- og utstillingsarrangører skal sende resultater til klubbens leder:

  • E-post til beikesa@online.no eller
  • Papir-post til:

 

Ungarsk Vizsla i Norge

v/Beate Eikesæth

Louisesgt. 4 C

0168 Oslo

 

Her finner du resultater fra årets prøver og utstillinger. Resultater fra tidligere år finner du i pdf-dokumenter i lenkene under. Hvis du har deltatt på noe med din vizsla, så send gjerne resultatet selv direkte til nettsidens redaktør Sissel Jerve på e-post sjerve@gmail.com.

Kåringen av Årets hunder finner du på egen side.

Resultater 2019 -- Resultater 2018 -- Resultater 2017 -- Resultater 2016 -- Resultater 2015 -- Resultater 2014 -- Resultater 2013 -- Resultater 2012 -- Resultater 2011 -- Resultater 2010 -- Resultater 2009 -- Resultater 2008 -- Resultater 2007

 

Resultater 2020

 


Fersksporprøve i regi av Vest-Oppland Elghundklubb, 8/9-20


Dommer: Anton Hveem

Halston Destiny, METMV245/14, eier og fører Marianne Steinsrud, Gjøvik, oppdretter Ágnes Nácsa, Ungarn

Resultat: 8 poeng og godkjent for ettersøk.

 


Ordinær blodsporprøve i regi av Japansk Urhundklubb i Norge, Snertingdal, 29/8-20


Dommer: Roger Åsheim

Røverhulen's Puma, NO34478/15, eier og fører Unni B. Høyer, Svingvoll, oppdretter Unni B. Høyer og Per Olav Mathiseng, Svingvoll

Resultat: 1. premie. Dette var Pumas tredje strake 1. premie og dermed sikret hun seg Blodsporchampionat!

 

Dommer: Roger Åsheim

Halston Destiny, METMV245/14, eier og fører Marianne Steinsrud, Gjøvik, oppdretter Ágnes Nácsa, Ungarn

Resultat: 1. premie. 

 


Norsk Vinner-utstilling i regi av NKK, Lillehammer, 16/8-20


Dommer: Carsten Birk, Danmark

Junior klasse - hannhund

Lovizsla Edward, SE32850/2019, eier Tonje Sunne Jensen, Kongsberg, oppdretter
Sofia Müller, Sverige

Resultat: VG.JK 

Your Choice Mega Magic, SE34228/2019, eier og fører Sissel Jerve, Oslo, oppdretter Catarina Wik, Sverige

Resultat: Exc.JK 1.JKK CK 1.BHK Nordic Cert BIR, Norsk Juniorvinner 2020 og Norsk Vinner 2020

 

Junior klasse - tispe 

Speldraget's Karamell, NO39718/19, eier og fører Sissel Jerve, Oslo, oppdretter Monica Hauan/Jan-Egil Smuk,  Jarfjord

Resultat: VG.JK

 

Brukshund klasse - tispe

Zena, RKF5137973, eier Anders Henry Bjerke, Åmot, oppdretter V.V. Ivanov, Russland

Resultat: Exc.BK 1.BKK CK CERT 1.BTK Nordic Cert BIM, Norsk Vinner 2020

 

 


Ordinær blodsporprøve i regi av Vestoppland Elghundklubb, Torpa, 15/8-20


Dommer: Ole Randen

Halston Destiny, METMV245/14, eier og fører Marianne Steinsrud, Gjøvik, oppdretter Ágnes Nácsa, Ungarn

Resultat: 2. premie. 

 


Lydighetsprøve i regi av Gjøvik hundeklubb, Gjøvik, 15/8-20


Dommer: 

Røverhulen's Puma, NO34478/15, eier og fører Unni B. Høyer, Svingvoll, oppdretter Unni B. Høyer og Per Olav Mathiseng, Svingvoll

LP klasse 3

Resultat: 225 poeng, 2. premie og nummer 4 av 9 startende i klassen.

 


Apportprøve i regi av Norsk vorstehhundklubb Østfold, Bekkhus, 8/8-20


Åpen klasse

Dommere: Ernst Evensen og Arild Walter Hansen

Fifi, NO47080/16, eier Frøydis Røtter, Lierskogen, oppdretter Per-Ivar Sørensen, Sortland

Resultat:

Vann: 9

Søk: 10

Spor: 8

Totalt: 27 poeng, 1AK

 

Unghund klasse

Dommer: Terje Holmberg

Your Choice Mega Magic, SE34228/2019, eier og fører Sissel Jerve, Oslo, oppdretter Catarina Wik, Sverige

Resultat: 

Søk: 8

Vann: 8

Totalt: 16 poeng, 1UK

 

 


Apportprøve i regi av Sør-Varanger JFF, Rundvassli, 26/7-20


Åpen klasse

Dommere: Ørjan Alm og Sigmund Nyborg

Storm, NO51934/11, eier Henriette Fagerborg, Bjørnevatn, fører Amanda Åsberg, oppdretter Gunnar Vaag, Oslo

Resultat:

Vann: 7

Søk: 6

Spor: 8

Totalt: 21 poeng, 2AK

 

Speldraget's G-Krispie, NO46177/11, eier og fører Monica Hauan, Jarfjord, oppdretter Jan-Egil Smuk og Monica Hauan, Jarfjord

Resultat:

Vann: 10

Søk: 10

Spor: 10

Totalt: 30 poeng, 1AK

 


Apportprøve i regi av Sør-Varanger JFF, Rundvassli, 25/7-20


Åpen klasse

Dommere: Ørjan Alm og Sigmund Nyborg

Speldraget's G-Krispie, NO46177/11, eier og fører Monica Hauan, Jarfjord, oppdretter Jan-Egil Smuk og Monica Hauan, Jarfjord

Resultat:

Vann: 9

Søk: 10

Spor: 10

Totalt: 29 poeng, 1AK

 


Apportprøve i regi av Vest-Finnmark Fuglehundklubb, Alta, 19/7-20


Åpen klasse

Dommere: Christell Seljesæther og Bergthor Antonsson

Speldraget's E-Thea, NO46177/11, eier og fører Monica Hauan, Jarfjord, oppdretter Jan-Egil Smuk og Monica Hauan, Jarfjord

Resultat:

Vann: 10

Søk: 10

Spor: 9

Totalt: 29 poeng, 1AK

 


Apportprøve i regi av Norsk vorstehhundklubb Buskerud, Holleia, 19/7-20


Åpen klasse

Dommere: 

Fifi, NO47080/16, eier Frøydis Røtter, Lierskogen, oppdretter Per-Ivar Sørensen, Sortland

Resultat:

Vann: 8

Søk: 10

Spor: 7

Totalt: 25 poeng, 2AK

 


Apportprøve i regi av Vest-Finnmark Fuglehundklubb, Alta, 18/7-20


Åpen klasse

Dommere: Christell Seljesæther og Bergthor Antonsson

Speldraget's E-Thea, NO46177/11, eier og fører Monica Hauan, Jarfjord, oppdretter Jan-Egil Smuk og Monica Hauan, Jarfjord

Resultat:

Vann: 10

Søk: 9

Spor: 10

Totalt: 29 poeng, 1AK

 


Apportprøve i regi av Norsk vorstehhundklubb Buskerud, Holleia, 18/7-20


Åpen klasse

Dommere: 

Fifi, NO47080/16, eier Frøydis Røtter, Lierskogen, oppdretter Per-Ivar Sørensen, Sortland

Resultat:

Vann: 9

Søk: 10

Spor: 4

Totalt: 23 poeng, 3AK

 


Apportprøve i regi av Norsk münsterländerklubb, Malungen, 12/7-20


 

Unghund klasse

Dommer: Eva Kulstadvik

Your Choice Mega Magic, SE34228/2019, eier og fører Sissel Jerve, Oslo, oppdretter Catarina Wik, Sverige

Resultat: 

Søk: 10

Vann: 7

Totalt: 17 poeng, 2UK

 

Speldraget's Karamell, NO39718/19, eier og fører Sissel Jerve, Oslo, oppdretter Monica Hauan/Jan-Egil Smuk,  Jarfjord

Resultat:

Søk: 5

Vann: 7

Totalt: 12 poeng, 3UK

 


Apportprøve, Horveprøven, i regi av Rogaland fuglehundklubb, 27/6-20


Åpen klasse

Dommere:

Zoldmali Norma, JR70665MVO, eier og fører Sonja Bielefeldt, Oltedal, oppdretter Zsofia Miczek, Ungarn

Resultat:

Vann: 10

Søk: 5

Spor: 9

Totalt: 24 poeng, 3AK

 


Apportprøve i regi av Norsk vorstehhundklubb O/A, Buhol, 27/6-20


Unghund klasse

Dommer: Ove Myhre

Your Choice Mega Magic, SE34228/2019, eier og fører Sissel Jerve, Oslo, oppdretter Catarina Wik, Sverige

Resultat: 

Søk: 10

Vann: 7

Totalt: 17 poeng, 2UK

 

 


Apportprøve i regi av Norsk vorstehhundklubb O/A, Buhol, 26/6-20


Åpen klasse

Dommere: Ellen Marie Imshaug og Bente Holm

Fifi, NO47080/16, eier Frøydis Røtter, Lierskogen, oppdretter Per-Ivar Sørensen, Sortland

Resultat:

Vann: 8

Søk: 10

Spor: 8

Totalt: 26 poeng, 1AK

 

Unghund klasse

Dommer: Kjell Ragnar Larssen

Your Choice Mega Magic, SE34228/2019, eier og fører Sissel Jerve, Oslo, oppdretter Catarina Wik, Sverige

Resultat: 

Søk: 8

Vann: 8

Totalt: 16 poeng, 1UK

 

Speldraget's Karamell, NO39718/19, eier og fører Sissel Jerve, Oslo, oppdretter Monica Hauan/Jan-Egil Smuk,  Jarfjord

Resultat:

Søk: 5

Vann: 8

Totalt: 13 poeng, 3UK

 


Apportprøve i regi av Sør-Varanger JFF, Rundvassli, 21/6-20


Dommere: Ellen Imshaug og Christell Seljesether

Åpen klasse

Speldraget's E-Multe, NO46177/11, eier og fører Monica Hauan, Jarfjord, oppdretter Jan-Egil Smuk og Monica Hauan, Jarfjord

Resultat:

Vann: 10

Søk: 10

Spor: 10

Totalt: 30 poeng, 1AK

 


Apportprøve i regi av Norsk vorstehhundklubb Vestfold/Telemark, 20/6-20


Åpen klasse

Dommere: Arild Hansen og Ove Myhre

Fifi, NO47080/16, eier Frøydis Røtter, Lierskogen, oppdretter Per-Ivar Sørensen, Sortland

Resultat:

Vann: 10

Søk: 9

Spor: 7

Totalt: 26 poeng, 2AK

 


Utstilling i regi av Rogaland Fuglehundklubb, 14/6-20


Dommer: Børge Espeland, Norge

Åpen klasse - tispe strihår

Zoldmali Norma, JR70665MVO, eier Sonja Bielefeldt, Oltedal, oppdretter Zsofia Miczek, Ungarn

Resultat: Exc.AK 1.AKK CK 1.BTK BIR 3BIS

 


Lydighetsprøve i regi av Lillehammer Brukshundklubb, Lillehammer, 21/5-20


Dommer: Arild Berntsen

Halvmilengets Bagheera, NO35531/18, eier og fører Unni B. Høyer, Svingvoll, oppdretter AStri Norøy, Brumunddal

LP klasse 1

Resultat: 187 poeng, 1. premie og nummer 1 av 14 startende i klassen.

 


Utstilling i regi av NKK, Bø i Telemark, 15/2-20


Dommer: Siv Sandø, Norge

Junior klasse - hannhund

Lovizsla Edward, SE32850/2019, eier Tonje Sunne Jensen, Kongsberg, oppdretter
Sofia Müller, Sverige

Resultat: Exc.JK 1.JKK

 

Brukshund klasse - tispe

Zena, RKF5137973, eier Anders Henry Bjerke, Åmot, oppdretter V.V. Ivanov, Russland

Resultat: KIP (kan ikke bedømmes, halt på et ben)

 


Utstilling i regi av NKK, Bø i Telemark, 14/2-20


Dommer: Jaqueline Ward, England

Junior klasse - hannhund

Lovizsla Edward, SE32850/2019, eier Tonje Sunne Jensen, Kongsberg, oppdretter
Sofia Müller, Sverige

Resultat: Exc.JK 1.JKK

 


Utstilling i regi av Ølen - Etne - Vindafjord Hundeklubb, Etne, 8/2-20


Dommer: Gunnar Nymann, Norge

Junior klasse - tispe

Beauty of Fire Kalista, RKF5523690, eier Martha Therese Gjestsen, Stasvanger, oppdretter N.N. Kovalevskaya, Russland

Resultat: Exc.JK 1.JKK

 


Utstilling i regi av Hedmark Og Oppland Fuglehundklubb, Raufoss, 26/1-20


 

Valpeklasse 6-9 mnd tispe

Bellatrix, NO51209/19, eier og oppdretter Marianne Steinsrud, Gjøvik

Resultat: HP, BIR, 4BIS

 


Nyttårsvalpen (valpeshow), i regi av Norsk retrieverklubb O/A, Letohallen, 25/1-20


 

Valpeklasse 6-9 mnd hannhund

Lovizsla Edward, SE32850/2019, eier Tonje Sunne Jensen, Kongsberg, oppdretter
Sofia Müller, Sverige

Resultat: HP, BIR, 1BIG, 4BIS

 


MyDog - utstilling i regi av Svensk Kennel Klub, Göteborg, 4/1-20


Dommer: Karl-Erik Johansson, Sverige

Valpeklasse 6-9 mnd hannhund

Your Choice Mega Magic, SE34228/2019, eier Sissel Jerve, Oslo, oppdretter Catarina Wik, Sverige

Resultat: HP, 1BHK, BIR

 

Junior klasse tispe

Speldraget's Karamell, NO39718/19, eier Sissel Jerve, Oslo, oppdretter Monica Hauan/Jan-Egil Smuk,  Jarfjord

Resultat: Excellent JK, 1BTK, Junior BIR