Resultater

Alle prøve- og utstillingsarrangører skal sende resultater til klubbens leder:

  • E-post til beikesa@online.no eller
  • Papir-post til:

 

Ungarsk Vizsla i Norge

v/Beate Eikesæth

Louisesgt. 4 C

0168 Oslo

 

Her finner du resultater fra årets prøver og utstillinger. Resultater fra tidligere år finner du i pdf-dokumenter i lenkene under. Hvis du har deltatt på noe med din vizsla, så send gjerne resultatet selv direkte til nettsidens redaktør Sissel Jerve på e-post sjerve@gmail.com.

Kåringen av Årets hunder finner du på egen side.

Resultater 2020 --  Resultater 2019 -- Resultater 2018 -- Resultater 2017 -- Resultater 2016 -- Resultater 2015 -- Resultater 2014 -- Resultater 2013 -- Resultater 2012 -- Resultater 2011 -- Resultater 2010 -- Resultater 2009 -- Resultater 2008 -- Resultater 2007

 

Resultater 2021

BIR og BIM på spesialutstillingen 30/5-21.

 


Norsk Vinner-utstilling i regi av Norsk Kennel Klub Hedmark og Oppland, Lillehammer, 22/8-21


Dommer: Vigdis Nymark, Norge

Alle kritikkene kan leses på nettsidene til Norsk Kennel Klub

 

Åpen klasse - hannhund

NJV-20 NV-20 Your Choice Mega Magic, SE34228/2019, eier Sissel Jerve, Oslo, oppdretter Catarina Wik, Sverige

Resultat: Exc.AK 1.AKK CK Nordic cert 1.BHK BIR - Best i rasen og Norsk Vinner 2021

 

Lovizsla Edward, SE32850/2019, eier Tonje Sunne Jensen, Kongsberg, oppdretter Sofia Müller, Sverige

Resultat: Exc.AK 2.AKK

 

Chubby Babis Furge, NO58107/19, eier og oppdretter Eva Julia Marthinsen, Kristiansand

Resultat: Exc.AK 3.AKK

 

Åpen klasse - tispe

Speldraget's Karamell, NO39718/19, eier Sissel Jerve, Oslo, oppdretter Monica Hauan og Jan-Egil Smuk,  Jarfjord

Resultat: Exc.AK

 

  


Apportprøve i regi av Norsk Vorstehhundklubb Østfold, Bekkhus, 8/8-21


Dommer: Terje Holmberg, Norge

Fifi, NO47080/16, eier og fører Frøydis Røtter, Lier, oppdretter Per Ivar Sørensen, Sortland

Resultat: 

VANN: 10 p 

SØK: 10 p

SPOR: 4 p

Totalt 24 poeng og 3AK

 

 


Østfoldutstillingen i regi av Østfold fuglehundklubb, Hafslund, 7/8-21


Dommer: Birte Wold Myhre, Norge

Alle kritikkene kan leses på nettsidene til Norsk Kennel Klub

 

Åpen klasse - hannhund

NJV-20 NV-20 Your Choice Mega Magic, SE34228/2019, eier Sissel Jerve, Oslo, oppdretter Catarina Wik, Sverige

Resultat: Exc.AK 1.AKK CK 1.BHK BIR - Best i rasen

 

Åpen klasse - tispe

Speldraget's Karamell, NO39718/19, eier Sissel Jerve, Oslo, oppdretter Monica Hauan og Jan-Egil Smuk,  Jarfjord

Resultat: Exc.AK

 

 


Båstadustillingen i regi av Båstad GJFF, Havnås skole, 1/8-21


Dommer: Arnstein Hagen, Norge

Alle kritikkene kan leses på nettsidene til Norsk Kennel Klub

 

Åpen klasse - hannhund

NJV-20 NV-20 Your Choice Mega Magic, SE34228/2019, eier Sissel Jerve, Oslo, oppdretter Catarina Wik, Sverige

Resultat: Exc.AK 1.AKK CK 1.BHK BIR - Best i rasen - BIG2

 

Åpen klasse - tispe

Speldraget's Karamell, NO39718/19, eier Sissel Jerve, Oslo, oppdretter Monica Hauan og Jan-Egil Smuk,  Jarfjord

Resultat: Exc.AK

 

 


Fellesutstillingen Oslo, Hvalstjern - Fetsund, 31/7-21


Dommer: Børge Espeland, Norge

Alle kritikkene kan leses på nettsidene til Norsk Kennel Klub

 

Valpeklasse 6-9 mnd - tispe

Kaisa, NO31036/21, eier Sindre Beite Melnes, Auli, oppdretter Bjørn Brændshøi, Sørum

Resultat: HP BIR - Best i rasen -  BIS - Best in show valp

 

Unghund klasse - hannhund

Madarasz Öröm Mester, SE58896/2019, eier Joachim Espe, Ås, oppdrettere Kristina Pettersson og Malin Liljeholm, Sverige 

Resultat: Exc.UK 1.UKK CK

 

Åpen klasse - hannhund

NJV-20 NV-20 Your Choice Mega Magic, SE34228/2019, eier Sissel Jerve, Oslo, oppdretter Catarina Wik, Sverige

Resultat: Exc.AK 1.AKK CK 1.BHK BIR - Best i rasen

 

Chubby Babis Furge, NO58107/19, eier og oppdretter Eva Julia Marthinsen, Kristiansand

Resultat: Exc.AK 2.AKK

 

Garmin, NO43366/19, eier Iveta Jendralova, Skollenborg, oppdretter Bjørn Brændshøi, Sørum

Resultat: Exc.AK 3.AKK

 

Junior klasse - tispe 

Magasparti Rutinos Uccu-Thelma, METMV3718/20, eier Pelle Sneen, Billingstad, oppdretter Anna Mármarosi, Ungarn

Resultat: Exc.JK 1.JKK

 

Åpen klasse - tispe

Bellatrix, NO51209/19, eier og oppdretter Marianne Steinsrud, Gjøvik

Resultat: Exc.AK 1.AKK

 

Chubby Babis Femys, NO58109/19, eier Lena Wilhelmsen Norevik, Kongsvinger, oppdretter Eva Julia Marthinsen, Kristiansand

Resultat: Exc.AK 2.AKK

 

Speldraget's Klara, NO39719/19, eiere Helga Bergholtz og Raymond Aas, Ski, oppdrettere Monica Hauan og Jan-Egil Smuk, Jarfjord

Resultat: VG.AK

 

Speldraget's Karamell, NO39718/19, eier Sissel Jerve, Oslo, oppdretter Monica Hauan og Jan-Egil Smuk,  Jarfjord

Resultat: Exc.AK 3.AKK

 

 


Utstilling i regi av Norsk Lhasa Apso Klubb, Karmøy, 25/7-21


Dommer: Antonio Di Lorenzo, Norge

Alle kritikkene kan leses på nettsidene til Norsk Kennel Klub

 

Åpen klasse - hannhund

Castor, NO51201/19, eier Marit Helen Søllesvik, Haugesund, oppdretter Marianne Steinsrud, Gjøvik

Resultat: Exc.AK 1.AKK

 

Åpen klasse - tispe

Buffy, NO43365/19, eier Solveig Lygre Traa, Kopervik, oppdretter Bjørn Brændshøi, Sørum

Resultat: VG.AK

 

 


Utstilling i regi av Østerdal Fuglehundklubb, Savalen, 17/7-21


Dommer: Rune Tyvold, Norge

 

Åpen klasse - hannhund

Speldraget's K-Max, NO39717/19, eier Svein Eberhard Østmoe, oppdretter Monica Hauan,
Smuk Jan-Egil, Jarfjord

Resultat: Good - kritikken kan leses på nettsidene til Norsk Kennel Klub

 

 


Utstilling i regi av Sør-Varanger JFF, Sandnesdalen, 19/6-21


Dommer: John Smedbakken, Norge

 

Åpen klasse - tispe

Madarasz Vita, SE24787/2018, eier Jonas Aronsen, Vadsø, oppdrettere Kristina Pettersson og Malin Liljeholm, Sverige 

Resultat: Exc.AK 1.AKK - kritikken kan leses på nettsidene til Norsk Kennel Klub

 

 


Utstilling i regi av Norsk Kennel Klub, Sandefjord, 5/6-21


Dommer: Leif Ragnar Hjorth, Norge

Alle kritikkene kan leses på nettsidene til Norsk kennel klub

 

Unghund klasse - hannhund

Chubby Babis Furge, NO58107/19, eier og oppdretter Eva Julia Marthinsen, Kristiansand

Resultat: Exc.UK 1.UKK CK 1.BHK CACIB BIR

 

Åpen klasse - hannhund 

Lovizsla Edward, SE32850/2019, eier Tonje Sunne Jensen, Kongsberg, oppdretter Sofia Müller, Sverige

Resultat: Exc.AK 1.AKK CK 2.BHK R.CACIB

  

Garmin, NO43366/19, eier Iveta Jendralova, Skollenborg, oppdretter Bjørn Brændshøi, Sørum

Resultat: Exc.AK 2.AKK

 

 


Spesialutstilling i regi av Ungarsk Vizsla i Norge, Oslo, 30/5-21


Dommer: Anne L. Buvik, Norge

Alle kritikkene kan leses på nettsidene til Norsk kennel klub

 

Åpen klasse - hannhund

Speldraget's G-Lupi, NO33373/15, eier Erand Wolff, Ås, oppretter Monica Hauan, Smuk Jan-Egil, Jarfjord

Resultat: Very good, 3.AKK

 

Speldraget's K-Max, NO39717/19, eier Svein Eberhard Østmoe, oppdretter Monica Hauan,
Smuk Jan-Egil, Jarfjord

Resultat: Good

 

NJV-20 NV-20 Your Choice Mega Magic, SE34228/2019, eier Sissel Jerve, Oslo, oppdretter Catarina Wik, Sverige

Resultat: Excellent, 1.AKK CK 1.BHK BIM - Best i motsatt kjønn 

 

NV-16-19 Røverhulen's Lord Excellent, NO34474/15, eier Lillian Brendløkken og Jan
Erik Haslum, Lillehammer, oppdretter Unni Berit Høyer og Per Olav Mathisen, Svingvoll

Resultat: Excellent, 2.AKK

 

Garmin, NO43366/19, eier Iveta Jendralova, Skollenborg, oppdretter Bjørn Brændshøi, Sørum

Resultat: Good

 

Junior klasse - tispe 

Magasparti Rutinos Uccu-Thelma, METMV3718/20, eier Pelle Sneen, Billingstad, oppdretter Anna Mármarosi, Ungarn

Resultat: Excellent , 1.JKK CK 1.BTK BIR - Best i rasen og BIS - Best in show

 

Unghund klasse - tispe

Vega, NO51203/19, eier Elise Friis Kvigstad, Oslo, oppdretter Marianne Steinsrud, Gjøvik

Resultat: Good

 

Nova, NO51208/19, eiere Hilde Wauger og Jørn Weydahl Ottesen, Ski, oppdretter Marianne
Steinsrud, Gjøvik

Resultat: Good

 

Bellatrix, NO51209/19, eier og oppdretter Marianne Steinsrud, Gjøvik

Resultat: Good

 

Åpen klasse - tispe

Beauty Of Fire Kamilla, RKF5523688, eier Ida Haukåen Stødle, Nittedal, oppdretter N N Kovalevskaya, Russland

Resultat: Excellent, 1.AKK CK 2.BTK

 

Chubby Babis Femys, NO58109/19, eier Lena Wilhelmsen Norevik, Kongsvinger, oppdretter Eva Julia Marthinsen, Kristiansand

Resultat: Excellent, 2.AKK CK 3.BTK

 

Speldraget's Klara, NO39719/19, eiere Helga Bergholtz og Raymond Aas, Ski, oppdrettere Monica Hauan og Jan-Egil Smuk, Jarfjord

Resultat: Good

 

Speldraget's Karamell, NO39718/19, eier Sissel Jerve, Oslo, oppdretter Monica Hauan og Jan-Egil Smuk,  Jarfjord

Resultat: Very good, 3.AKK

 

Fifi, NO47080/16, eier Frøydis Røtter, oppdretter Per Ivar Sørensen, Sortland

Resultat: Very good, 4.AKK

 

Halvmilengets Bagheera, NO35531/18, eier Unni Berit Høyer, Svingvoll, oppdretter Astri Norøy, Brumunddal

Resultat: Good